Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym uzupełnić ubytki w konstrukcjach betonowych?
![Czym uzupełnić ubytki w konstrukcjach betonowych? Czym uzupełnić ubytki w konstrukcjach betonowych?](https://d2yvmenv39glx3.cloudfront.net/images/f-276837-czym-uzupelnic-ubytki-w-konstrukcjach-betonowych.jpg)
Jednym z częściej wykorzystywanych materiałów w budownictwie jest niewątpliwie beton. Nie ma w tym nic dziwnego – betonowe powierzchnie są wytrzymałe, wodoszczelne oraz mrozoodporne. Jednak mimo tych właściwości czasami zdarza się tak, że ulegają uszkodzeniom mechanicznym, pękają lub tworzą się na nich inne defekty. Wówczas konieczna jest naprawa. Czym najlepiej uzupełniać ubytki w konstrukcjach betonowych?
W jaki sposób załatać ubytek w betonie?
Jeżeli w konstrukcji betonowej pojawią się ubytki czy innego rodzaju uszkodzenia, to najczęściej zdarza się tak, że można je naprawić – nie trzeba niszczyć wylewki i tworzyć nowej. Aby wykonać prace naprawcze, trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości produkty do naprawy betonu. Czynności powinny się rozpocząć od gruntowania ubytku, aby poprawić przyczepność nakładanej zaprawy. Należy podkreślić, że nie każdy produkt nadaje się do stosowania na zewnątrz, dlatego dobrze zweryfikować to przed zakupem. Przy tego typu robotach świetnie sprawdzi się na przykład polimetowo-cementowa zaprawa naprawcza, która jest zbrojona włóknem typu PCC. Wyróżnia się plastycznością oraz tiksotropową konsystencją. Ponadto jest uniwersalna, - ma dobrą przyczepność i nadaje się do:
naprawy uszkodzonego betonu,
uzupełniania ubytków na powierzchniach poziomych i pionowych,
uzupełniania ubytków na sufitach.
W wielu przypadkach istotny będzie również fakt, że taka zaprawa jest odporna na karbonatyzację oraz nie powoduje korozji elementów metalowych. W związku z tym można ją wykorzystywać przy naprawach konstrukcyjnych.
Jak jeszcze można naprawić konstrukcję betonową?
Dobór odpowiedniego materiału do naprawy konstrukcji z betonu powinien być uzależniony od tego, z jakimi uszkodzeniami mamy do czynienia. O to, co jeszcze można do tego wykorzystać, zapytaliśmy specjalistę ze sklepu z materiałami do ochrony betonu, który wyjaśnił:
- Poszukują materiałów do naprawy konstrukcji betonowych, warto zainwestować w mineralną zaprawę wyrównującą wykonaną na bazie cementowej z dodatkiem polimerów. Dzięki takiemu składowi łatwo się rozprowadza i skutecznie wygląda powierzchnie. W związku z tym najlepiej się sprawdzi do szpachlowania rys, ubytków oraz porów w betonie. Można ją też wykorzystać do kosmetyki betonu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana