Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kiedy warto umówić się na wizytę do endokrynologa?

Endokrynolog jest lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu chorób układu hormonalnego. Zajmuje się też leczeniem choroby przytarczyc, takich jak nadczynność lub niedoczynność tarczycy. W zakres obowiązków endokrynologa wchodzi też leczenie zaburzeń hormonalnych i chorób gonad. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym wyjaśniamy, w jakich sytuacjach warto umówić się na wizytę do endokrynologa.
Z jakimi problemami warto zgłosić się do endokrynologa?
Do endokrynologa warto się zgłosić w przypadku zauważenia niepokojących objawów związanych z układem hormonalnym. Wskazaniem do wizyty u endokrynologa mogą być między innymi: spadek wagi, trądzik, nadmierne owłosienie, niskie libido, wypadanie włosów lub nadpotliwość. Z kolei kobiety powinny się zgłosić od endokrynologa w przypadku, gdy pojawiają się zaburzenia miesiączkowania lub bóle piersi.
Jednym z miejsc, gdzie można skorzystać z pomocy endokrynologa, jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lar-Med. Endokrynolog zajmie się ustalaniem przyczyn występowania nieprawidłowości w funkcjonowaniu gruczołów. W tym celu przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem i dokona analizy wyników zleconych badań. Do najczęściej polecanych badań endokrynologicznych można zaliczyć morfologię krwi, USG oraz biopsje.
Co warto wiedzieć przed wizytą u endokrynologa?
Co ciekawe, endokrynolog w Żywcu zajmuje się też leczeniem dzieci. Do specjalisty warto się z dzieckiem zgłosić w przypadku, gdy pojawią się objawy, takie jak się zbyt szybki lub zbyt wolny wzrost, przedwczesne dojrzewanie, zaburzone proporcje ciała. U dzieci i dorosłych, które zmagają się z zaburzeniami funkcjonowania tarczycy często występuje choroba Hashimoto. Jest to autoimmunologiczna choroba związana z niedoczynnością tarczycy.
Do endokrynologa warto się wówczas zgłosić, gdy pojawi się miejscowe powiększenie tarczycy, senność, zmęczenie, opuchlizna twarzy, sucha i blada skóra. Specjalista może zlecić badanie oznaczenia stężenia TSH, które jest kluczowe w diagnozowaniu choroby Hashimoto. Warto też pamiętać o tym, aby przed wizytą u endokrynologa przygotować sobie listę stosowanych leków i zapisać występujące objawy. Dzięki temu lekarz sprawniej przeprowadzi wywiad.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana