Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie elementy są stosowane do montażu plandek samochodowych?
Przewóz wielu ładunków wymaga dobrego zabezpieczenia przed warunkami zewnętrznymi – opadami atmosferycznymi, wiejącym wiatrem czy wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. W przypadku transportu materiałów sypkich nieodzowna okaże się też ochrona przed ubytkiem wiezionej substancji, która może wydostawać się z pojazdu. Sposobem na uniknięcie problemów tego typu jest zastosowanie odpowiednio dopasowanych plandek samochodowych.
Jak montuje się plandeki samochodowe?
Samochody ciężarowe są zwykle wyposażane w zabudowy wykonywane na zamówienie, ich wielkości oraz konstrukcja nie są więc znormalizowane. Różnice występują także w przypadku przyczep i naczep, z których każda ma nieco inne rozmiary. By móc zastosować na samochodzie odpowiednie zabezpieczenie, konieczne więc okaże się zamówienie plandeki na wymiar. Na Śląsku są one dostępne w ofercie firmy Weychan – Montaż i Naprawa Plandek z Ustronia. Plandeki samochodowe w zależności od swego rodzaju mogą być zakładane na skrzynię ładunkową. Dzieje się tak m.in. dla naczep wannowych do przewozu kruszywa, ale też klasycznych skrzyń z otwieranymi burtami oraz niewielkich przyczep. Można je również naciągnąć na specjalny stelaż mocowany do skrzyni ładunkowej albo przyczepy. W takiej sytuacji elementem umożliwiającym załadunek jest tylna ściana, która może być dowolnie odchylana na boki. W przypadku naczep stosuje się zwykle plandeki przesuwne, tj. zsuwane na bok, tzw. firanki lub kurtyny albo rolowane, a więc unoszone do góry.
Przeczytaj również: Dlaczego warto zamontować klimatyzację w domu?
Jak wygląda mocowanie plandek samochodowych?
System mocowania plandek jest stosunkowo prosty, lecz niezwykle efektywny. W materiale, z jakiego jest wykonana plandeka, są przygotowane otwory, które zabezpiecza się specjalnymi okuciami w postaci okrągłych lub owalnych oczek zaciskanych tak, by przylegały ściśle do powierzchni. Na elementach skrzyni ładunkowej, stelażu samochodu albo naczepy czy przyczepy instalowane są skobelki do mocowania. Mają one postać stałych bądź ruchomych strzemiączek albo klamer, a także haków. Plandeka może być właściwie założona wówczas, gdy oczka zostaną nałożone na strzemiączka, klamry lub haki i będą unieruchomione za sprawą linek stalowych, lin elastycznych albo pasków z zapięciami zrobionymi z wytrzymałego, lecz elastycznego tworzywa czy skóry. Firma Weychan – Montaż i Naprawa Plandek z Ustronia oferuje szeroki wybór plandek samochodowych na wymiar różnych typów, w tym z nadrukami reklamowymi.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana