Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie akwarium wybrać na początek?
Każdy początkujący hodowca rybek akwariowych stoi przed ogromnym dylematem – jaki zbiornik wybrać i czym się kierować? Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów akwariów, dlatego zakup ten to nie lada wyzwanie. Jego wybór powinien być uzależniony nie od gustu i upodobań akwarysty, ale od wielkości i potrzeb hodowanych przez niego rybek. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie akwarium będzie najlepsze na początek.
Czym różnią się poszczególne rodzaje akwarium?
Dostępne obecnie akwaria można podzielić na kilka typów. Różnią się one między sobą pod wieloma względami, na przykład:
kształtem – okrągłe, prostokątne, kwadratowe, profilowane,
miejscem umieszczenia – ścienne, wiszące,
wielkością,
wysokością.
Wybór konkretnego zbiornika powinien być uzależniony nie tylko od upodobań właściciela, ale głównie od potrzeb rynek, które zamierza on hodować. Należy zwrócić też uwagę na sposób aranżacji akwarium. Zbiorniki okrągłe znacznie trudniej jest funkcjonalnie zagospodarować niż akwaria prostokątne. Ponadto są one dużo trudniejsze w utrzymaniu czystości. Dlatego też na początek najlepiej jest wybrać niewielkie akwarium i kształcie prostokąta lub kwadratu oraz niezbyt wymagające gatunki rybek.
Jakie akcesoria do akwarium wybrać?
Aranżacja akwarium nie może obejść się bez wyboru odpowiednich akcesoriów. Chodzi tu nie tylko o oświetlenie czy środki do czyszczenia zbiornika, ale także o inne, przydatne gadżety. Pracownicy sklepu dla akwarystów Reefguard chętnie pomogą przy wyborze:
filtra wody,
ogrzewania,
termostatu,
czy karmnika.
Założenie pierwszego akwarium wcale nie musi być trudne. Ważne jest jednak, aby kierować się kilkoma podstawowymi zasadami przy jego umiejscowieniu i aranżacji. Zbiornik nie może stać w przypadkowym miejscu. Konieczny jest dobór zarówno odpowiedniej, stabilnej podstawy, jak i poziomu nasłonecznienia. Akwarium postawione w miejscu, do którego dociera duża ilość promieni słonecznych może się szybko nagrzewać. Za wysoka temperatura natomiast będzie niekorzystnie wpływała na zdrowie i wzrost rybek, a nawet zagrażała ich życiu. Ponadto, zbiornik postawiony przy oknie może być narażony na szybszy rozrost glonów, a co za tym idzie, szybsze zanieczyszczenie. Najlepiej jest ustawić go zatem w głębi pomieszczenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana