Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jaki wkład wybrać do remontu starego komina?
Wkłady kominowe mogą być używane zarówno podczas budowy nowoczesnych domów, jak i do remontowania starszych budynków. Co zrobić, by zwiększyć opłacalność ogrzewania i poprawić parametry komina? Możesz zamontować w nim wkład kominowy! Poznaj najważniejsze zalety takiego rozwiązania dla domu. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział, które wkłady są szczególnie polecane do modernizacji starych instalacji kominowych w domach.
Jaki wkład do starego komina?
Jeśli szukasz wiarygodnej firmy z systemami kominowymi, zainteresuj się asortymentem Producenta kominów Kominflex. Oferuje swoim klientom doskonałej jakości przewody kominowe nadające się do montażu we wcześniej wybudowanym kominie. Wybierz model wkładu kominowego wykonany ze stali kwasoodpornej. Materiał ten doskonale nadaje się do połączenia nowoczesnych kotłów ze starymi kominami murowanymi. Wkłady kwasoodporne umieszcza się tam, gdzie używa się pieców opalanych gazem, paliwem stałym (pelletem, drewnem) lub olejem. Zwykle stosowany jest w momencie, gdy nie ma możliwości zastosowania wkładu ceramicznego.
Na które parametry zwrócić uwagę?
Dobór wkładu do starego komina jest nieco trudniejszy niż zakup tego elementu w przypadku nowej instalacji. Warto więc wiedzieć, na jakie elementy trzeba patrzeć. Koniecznie upewnij się, czy wybrany przez Ciebie przewód współpracuje z Twoim kotłem i paliwem, którym jest on opalany. Wiąże się to z odpornością materiału na kontakt z niektórymi składnikami spalin, wydajnością pracy kotła, a także z czasem eksploatacji urządzenia. Ważny jest kształt przekroju wkładu kominowego. Jeśli zbudowany komin jest prostokątny w przekroju, wybierz wkład o podłużnym kształcie, który pozwoli optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Zwróć też uwagę na zgodność z normami UE. W ten sposób zapewnisz wydajność i bezpieczeństwo działania całej instalacji. Instalacje grzewcze w wybudowanych budynkach mogą nie być zbyt wydajne. Warto temu zaradzić. Jednym ze sposobów jest modernizacja systemu odprowadzania spalin poprzez montaż wkładu kominowego. Gdy wybierasz wkład do starego komina, zwróć uwagę na jego kształt, długość i średnicę. Dopasuj jego przekrój do wyglądu przewodu kominowego. Jeśli komin jest prostokątny, wybierz owalny przewód.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana