Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jaki jest cel terapii słuchowej metodą Johansena?

Terapia Johansena to metoda, która może poprawić percepcję słuchową i zwiększyć zdolność przetwarzania informacji. Jest ona polecana zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym, które mają zaburzenia uwagi słuchowej, zaburzenia percepcji wzrokowej i problemy z koncentracją. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, jaki jest cel terapii słuchowej metodą Johasnena.
Do kogo kierowana jest terapia słuchowa Johansena i jakie przynosi efekty?
Terapia słuchowa Johansena to skuteczna metoda pomocy osobom, które zmagają się z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Terapia jest zalecana dzieciom od 3 roku życia, ale też osobom dorosłym, które mają zaburzenia, takie jak:
trudności w słuchaniu, mówieniu i pisaniu,
ADHD,
dysleksja
autyzm,
zaburzenia koncentracji uwagi,
opóźniony rozwój mowy,
szumy uszne.
Jednym z miejsc, gdzie można zapisać się na terapię słuchową metodą Johansena, jest Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna AGATHUM w Częstochowie. Terapia Johansena jest stosowana w celu poprawy funkcjonowania słuchowego osób z zaburzeniami przetwarzana słuchowego. Dodatkowo może ona poprawić zdolność koncentracji, czytanie i rozumienie mowy. Kolejną korzyścią jest poprawa artykulacji i komunikacji.
Na czym polega terapia słuchowa metodą Johansena?
Program terapii słuchowej Johansena jest przygotowywany indywidualnie na podstawie diagnozy, która składa się z badania audiometrii tonalnej, lateralizacji oraz testów badających centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego. Podczas terapii pacjent słucha specjalnie przygotowanych utworów muzycznych w różnej tonacji, co wpływa stymulująco na uwagę słuchową. Słuchanie odbywa się w spokojnej atmosferze, a dźwięki są stopniowo zwiększane w zakresie intensywności oraz zmieniane w zakresie częstotliwości.
Terapia słuchowa Johansena powinna odbywać się codziennie przez 10 minut. Z kolei postępy terapii są monitorowane co 4 — 10 tygodni, za każdym razem, gdy pacjent otrzymuje nową płytę ze specjalnie przygotowanym programem terapeutycznym. Cała terapia trwa około 6 — 18 miesięcy. Warto też wspomnieć o tym, że podczas terapii kluczowe jest stosowanie się do pewnych zasad. Przede wszystkim utworów muzycznych należy słuchać regularnie i w spokojnym miejscu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana