Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak działają systemy hydroizolacji?
Woda jest głównym czynnikiem destrukcyjnym betonowych elementów obiektów budowlanych. Zawilgocenie konstrukcji żelbetowych i ścian budowli nie tylko powoduje straty energii cieplnej, ale też przyspiesz ich erozję. Dlatego zabezpieczenie betonu przed działaniem wilgoci jest ważnym procesem budowlanym. Dzisiaj wyjaśnimy, jak działają systemy hydroizolacji.
Dlaczego zabezpieczenie betonu przed warunkami atmosferycznymi jest ważne?
Zadaniem hydroizolacji jest zabezpieczenie betonowych konstrukcji przed działaniem wody i wilgoci. Obydwa czynniki przyczyniają się bowiem do szybkiej korozji betonu. Zalegająca w porach betonu woda, pod wpływem ujemnych temperatur zamarza i zwiększa swoją objętość. Powoduje to kruszenie i pękanie jego struktury, a tym samym utratę własności. Kolejnym negatywnym zjawiskiem jest nasiąkanie betonu. Współczynnik przenikania cieplnego wilgotnego betonu zdecydowanie wzrasta, co powoduje zwiększoną utratę ciepła z obiektu. Właściwa impregnacja betonu zabezpiecza go także przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, np. pochodzenia przemysłowego. Dlatego nowoczesne systemy hydroizolacji są bardzo ważne dla bezpieczeństwa budowlanych konstrukcji betonowych.
Czym są systemy hydroizolacji?
Systemy hydroizolacji zabezpieczają betonowe konstrukcje budynków i obiektów inżynieryjnych przed destrukcyjnym działaniem wilgoci. Tylko starannie wykonana hydroizolacja z zastosowaniem nowoczesnych technologii eliminuje ryzyko zawilgocenia betonu. Dlatego zabezpieczanie hydroizolacyjne należy zlecać profesjonalnym i doświadczonym wykonawcom. Dobrym przykładem jest specjalistyczne przedsiębiorstwo budowlane Jack-Service z Warszawy, które wykonuje także bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe, zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji betonowych, zabezpieczenia instalacji kablowych itp.
Przeczytaj również: Właściwości i zastosowanie folii PVC w izolacji budynków
Jak wykonuje się hydroizolację betonu?
Izolacje przeciwwilgociowe betonu wykonuje się poprzez aplikację specjalnych środków. Najczęściej są to preparaty produkowane na bazie mas bitumicznych i asfaltów ponaftowych, również w postaci szlamów hydroizolacyjnych czy emulsji asfaltowych. Są bardzo łatwe do nakładania i doskonale chronią konstrukcje betonowe przed wodą i wilgocią. Grube powłoki systemów hydroizolacyjnych skutecznie zabezpieczają także przed wodami gruntowymi.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana