Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak działają lampy bakteriobójcze UVC w oczku wodnym?

Posiadanie oczka wodnego w ogrodzie wiąże się z koniecznością dbania o zbiornik. Mowa tutaj nie tylko o przygotowaniu go do sezonu, czyli oczyszczeniu z martwych liści i pędów czy wyjęciu gnijących resztek i mułu. Oprócz tego dobrze też, jeśli oczko zostanie wyposażone w akcesoria, dzięki którym dbanie o nie będzie łatwiejsze. Przydatne mogą okazać się między innymi lampy bakteriobójcze UVC. Jak działają i co jeszcze trzeba wiedzieć na ich temat?
Utrzymanie odpowiednich parametrów wody
Osoby, które posiadają oczka wodne, z pewnością borykały się z problemem związanym z zazielenieniem wody. Utrzymanie odpowiednich parametrów nie jest proste. Pomocne w tym procesie okażą się między innymi lampy bakteriobójcze UVC, które są przeznaczone m.in. do sterylizacji wody. Są to specjalne źródła światła bez lumionoforu, które emitują promieniowanie UV typu C, wykorzystywane do dezynfekcji.
Lampy UVC mają działanie bakteriobójcze – w przypadku zastosowania takiej lampy mamy do czynienia z oczyszczaniem biologicznym. Urządzenia są stosunkowo niedrogie, a bardzo korzystnie wpływają na jakość wody, w związku z czym zdecydowanie warto w nie zainwestować. Dzięki ich stosowaniu giną bakterie i chorobotwórcze zarazki. Aby zapewnić dobrą ochronę i efektywne działanie, trzeba ich używać przez całą dobę.
Co trzeba wiedzieć o sposobie działania lamp bakteriobójczych UVC do oczek wodnych?
Poszukując akcesoriów do oczka wodnego, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z charakterystyką każdego z nich. To pozwoli dobrać takie rozwiązania, które okażą się praktyczne i wygodne, a do tego pieniądze zostaną wydane rozsądnie. Lampy bakteriobójcze UVC są niewątpliwie jednym z ciekawszych produktów, które dobrze wziąć pod uwagę.
– Lampy bakteriobójcze UV-C są niezwykle skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się chorób w oczku wodnym. Pomagają one również w zmniejszeniu ilości zanieczyszczeń w wodzie, co może przyczynić się do ogólnego polepszenia jakości wody. – mówi nasz ekspert, Aleksander Warwocki właściciel sklepu AQUA-LIGHT.pl – UVC jest skrótem od Ultrafioletu C - to promieniowanie ultrafioletowe o długości fali od 100 do 280 nanometrów. Gdy światło UVC przenika do wody, jego długość fali powoduje uszkodzenie DNA bakterii, co uniemożliwia im namnożenie się. – dodaje nasz rozmówca.
Lampy bakteriobójcze UVC w oczku wodnym są łatwe w instalacji, szczególnie w przypadku ich wymiany w istniejącym już filtrze wody. Ponieważ światło UVC emitowane przez lampę jest bardzo niebezpieczne dla skóry i wzroku, nie należy więc bezpośrednio przebywać w jego obecności (gdy lampa jest niczym nieosłonięta). Ważne jest również, aby zapoznać się z instrukcją obsługi i przestrzegać wszystkich zaleceń producenta.
Podsumowując, oczko wodne to żyjący ekosystem i zarówno bytujące tam ryby, jak i roślinność przyczyniają się do zanieczyszczenia wody. W takim przypadku inwestycja w lampę bakteriobójczą UVC do oczka wodnego z pewnością okaże się opłacalna. Promieniowanie UV-C emitowane przez promiennik UVC skutecznie zniszczy zbędne mikroorganizmy oraz zarodniki glonów, które w sprzyjających warunkach pojawiają się w oczkach wodnych. Urządzenie poprawi przejrzystość oraz jakość wody. Należy również pamiętać, że rodzaj i moc lampy oraz wydajność filtra należy dobierać stosownie do wielkości swojego ogrodowego zbiornika wodnego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana