Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak działa sauna fińska i jakie są jej zalety?
Ciepło, para i odprężenie – trzy słowa, które doskonale opisują atmosferę panującą w saunie fińskiej. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tego rodzaju relaksu, przez co opisywane pomieszczenie można znaleźć niemal w każdym SPA. Warto jednak zaznaczyć, że obecnie z powodzeniem saunę fińską można zainstalować też w domu. Czym ona jest? Jak działa oraz jakie są jej zalety?
Budowa i funkcjonowanie sauny fińskiej
Sauna fińska, inaczej określana jako sauna sucha, to wykonane z drewna pomieszczenie, w którym panuje temperatura od 80 do 100 stopni Celsjusza i niska wilgotność powietrza, nieprzekraczająca 10-20%. W przeciwieństwie do sauny parowej tutaj nie ma się bezpośredniego kontaktu z parą wodną. W opisywanym wnętrzu, jeśli jest duże, zazwyczaj znajdują się ławki umieszczone na różnych wysokościach, umożliwiając wybór odpowiedniego poziomu temperatury podczas seansu. Wyższe pozycje są cieplejsze, niższe – chłodniejsze. Podgrzewanie pomieszczenia odbywa się za pomocą pieca elektrycznego lub opalanego drewnem. Która z tych metod będzie najlepsza? W podjęciu decyzji pomoże producent saun z Warszawy.
Przeczytaj również: Jak działają fińskie sauny ogrodowe?
Jakie zalety ma korzystanie z sauny fińskiej?
Korzystanie z sauny fińskiej wpływa na samopoczucie oraz zdrowie. Oto kilka zalet, które przekonują do regularnych seansów:
oczyszczanie skóry – pod wpływem wysokiej temperatury i niskiej wilgotności pory na skórze się otwierają, co przyczynia się do głębokiego oczyszczenia. W efekcie można się pozbyć zbędnych toksyn z organizmu;
poprawa krążenia – wysoka temperatura w saunie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie krążenia. Dzięki temu tkanki są lepiej dotlenione, a odporność organizmu wzrasta;
Przeczytaj również: Jakie drewno najlepiej nadaje się do saun fińskich?
relaks – seans w saunie fińskiej odpręża, co jest szczególnie ważne dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Oprócz tego pozwala na chwilę zapomnieć o codziennych problemach;
lepszy sen – regularne korzystanie z sauny może pozytywnie wpływać na jakość snu.
To sprawia, że coraz więcej osób chce mieć własną saunę fińską w domu.
Montaż sauny fińskiej w domu
Jeśli marzy Ci się sauna fińska w domu, dobrze skonsultować się z producentem, który pomoże ją zaprojektować, a także zajmie się jej montażem i wykończeniem. Profesjonaliści doradzą też, jak dopasować saunę do możliwości technicznych budynku oraz jak zadbać o jej prawidłowe działanie i konserwację. Tworząc strefę relaksu w swoim domu, warto również zastanowić się nad instalacją jacuzzi, które doskonale uzupełni Twoją prywatną strefę SPA. Jeżeli więc chcesz zadbać o zdrowie swojego ciała i ducha, zdecyduj się na wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni w swoim domu i zaplanuj tam budowę elementów pozwalających na wypoczynek w komfortowych warunkach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana