Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Do czego służą czujniki siły?
Czujniki siły nazywane także przetwornikami siły to niewielkie urządzenia przeznaczone do dokonywania pomiarów oddziałujących na nie sił ściskających oraz rozciągających. Są one wykorzystywane zarówno w przemyśle, jak i w nauce podczas przeprowadzania różnorodnych prac badawczych oraz rozwojowych. Czujniki siły nowej generacji wyróżniają się najwyższą jakością oraz precyzją uzyskiwanych wyników.
Jak mierzona jest siła przy użyciu czujników piezoelektrycznych?
Czujniki siły piezoelektryczne, które ma w swojej ofercie np. firma EC Test Systems, czyli inaczej przetworniki piezoelektryczne również służą do pomiarów siły. Wykorzystują one zjawisko piezoelektryczne, w celu przetworzenia zmiany kształtu albo sił, które na nie działają, na napięcie elektryczne. Są stosowane w układach zmiany, a także pomiaru sił, prędkości, drgań oraz ciśnienia. Stosuje się je powszechnie w przemysłowych układach diagnostyki drgań i ciśnień, gdyż dzięki nim można ocenić i na bieżąco kontrolować stan techniczny różnych urządzeń, linii produkcyjnych czy pojazdów. Czujniki siły piezoelektryczne służące do pomiaru siły lub odkształcenia dynamicznego muszą być zawsze dobrane odpowiednio do konkretnego zastosowania.
Do czego wykorzystuje się czujniki siły?
Czujniki siły są obecnie stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je m.in. w budowie maszyn, automatyce oraz inżynierii procesowej. Pomiary siły są również nieodłączną częścią pracy dźwigów, podnośników czy maszyn portowych i rolniczych. Przydają się także w budownictwie, gdzie stosuje się je np. do badania stopnia naprężenia konstrukcji budowlanych (np. mostów czy torowisk).
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana