Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego nawierzchnie poliuretanowe świetnie nadają się na bieżnie lekkoatletyczne?

Boiska szkolne, osiedlowe place zabaw, czy miejskie stadiony – na każdym z tych obiektów można spotkać nawierzchnie poliuretanowe. Sprawdzają się do sportów amatorskich, najróżniejszych aktywności fizycznych i dla profesjonalnych sportowców. Ze względu na wytrzymałość i stabilność powierzchni mogą być eksploatowane przez cały rok. Bieżnie lekkoatletyczne w formie tzw. tartanu to jedna z najlepszych opcji do uprawiania sportu.
Wytrzymałość i odporność na zużycie nawierzchni poliuretanowych
To jedne z najważniejszych cech, które charakteryzują nawierzchnie wykonane z poliuretanu. Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści korzystają z mocnych i odpornych na zniszczenia bieżni lekkoatletycznych wykonanych z poliuretanu. Proces ich tworzenia wymaga zastosowania trzech warstw – podbudowy konstrukcyjnej, nośnej i wierzchniej. Pierwsza z wymienionych może powstać z warstwy asfaltowo-betonowej, betonowej lub mineralnej. Druga to nawierzchnia zapewniająca elastyczność – produkuje się ją z granulatu gumowego i lepiszcza poliuretanowego. Trzecia, jak wskazuje ekspert firmy Red-Sport – to natryskowa warstwa ścierna z poliuretanu i granulatu EPDM. Taka konstrukcja zapewnia niezawodność bez względu na warunki i możliwość uprawiania sportu nawet w najbardziej zaawansowanym obuwiu z kolcami.
Dlaczego jeszcze warto postawić na nawierzchnie poliuretanowe?
Z punktu widzenia lekkoatletów i adeptów sportów letnich bieżnie poliuretanowe są idealną opcją do aktywności fizycznej. Wynika to z zastosowania jednolitej warstwy bez względu na jej powierzchnię. Natryskowy sposób aplikacji powoduje, że cała bieżnia pokryta jest równomiernie warstwą użytkową, która poddawana jest ścieraniu. Z czasem konieczna jest renowacja boisk poliuretanowych. Taka konstrukcja zapewnia biegaczom i innym sportowcom najlepsze wyniki sportowe. Powodem tego jest optymalny zwrot energii generowanej podczas sportu. Pod względem praktycznym również warto postawić na stworzenie boisk i bieżni poliuretanowych. Gładka powierzchnia sprzyja łatwemu nanoszeniu linii z farby poliuretanowej. Poza tym równa bieżnia jest bezpieczna i łatwa w konserwacji. Taka konstrukcja sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana