Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym się kierować przy wyborze płytek do kuchni?
Kuchnia jest pomieszczeniem o szczególnym charakterze, ponieważ nie tylko służy do przygotowywania posiłków, ale również staje się ważnym elementem całości wystroju domu lub mieszkania, ponieważ coraz częściej jest połączona z pokojem dziennym. Choć nie ogranicza to jej funkcjonalności, to jednocześnie stawia dodatkowe wymagania przy aranżowaniu jej wyglądu, ponieważ zastosowane w niej płytki ceramiczne muszą dobrze pasować do wystroju reszty.
Kwestie estetyki przy wyborze płytek kuchennych
Tradycyjnie w kuchni okładzinę ceramiczną montuje się na podłodze oraz w pasie znajdującymi się między blatem a górnymi szafkami. Niekiedy układa się je także na fragmentach ścian znajdujących się tuż przy przejściu czy wokoło lodówki albo kuchni, w zależności od sposobu rozstawienia wyposażenia. Wśród najczęściej stosowanych płytek ceramicznych do kuchni można znaleźć wiele różnych rozwiązań. W większości aranżacji królują niezwykle popularne płytki wielkoformatowe, które mogą korzystnie wpływać na poprawę proporcji pomieszczenia i zwiększać je optycznie, o ile są ułożone na wystarczająco dużej powierzchni. Bardzo popularne stają się też płytki heksagonalne. Do łask wracają także mozaiki układane w rozmaite wzory geometryczne. Jeżeli kuchnia ma być urządzona nowocześnie, a więc bardzo oszczędnie, często akcentem ożywiającym wystrój stają się płytki ceramiczne o zróżnicowanej geometrii lub wyraźnej fakturze oraz tzw. płytki 3D. W przypadku klasycznych wnętrz zwykle stosuje się płytki tradycyjne, choć na ogół o nieco większych rozmiarach, co jest o tyle korzystne, że oznacza mniejszą widoczność zastosowanych fug. Ma to też znaczenie praktyczne, bo o ile wyczyszczenie powierzchni płytki nie stanowi problemu nawet, jeżeli jest ona zabrudzona tłuszczem czy silnie barwiącą cieczą, o tyle w przypadki spoin nie jest to już tak proste. Z tego powodu dużym powodzeniem cieszą się płytki rektyfikowane, a więc przeznaczone do układania z minimalnymi przerwami.
Przeczytaj również: Jak wybrać odpowiednią karmę dla kota?
Parametry płytek kuchennych
Kuchnia to pomieszczenie intensywnie eksploatowane, do którego często wnosi się kupione produkty żywnościowe oraz spędza sporo czasu przygotowując potrawy. Przy wyborze płytek do kuchni należy więc szczególną uwagę zwrócić na to, czy mają one odpowiednią wytrzymałość na ścieranie. Równie ważne ze względów bezpieczeństwa będzie wykończenie ich powierzchni. Choć gładkie płytki wykończone na wysoki połysk mogą prezentować się atrakcyjnie, to łatwiej na nich o poślizgnięcie i upadek. Salon płytek i armatury łazienkowej Vibia Ceramica w Osielsku blisko Bydgoszczy oferuje bardzo szeroki wybór płytek ceramicznych od czołowych producentów.
Przeczytaj również: Jaki wieniec pogrzebowy wybrać na pogrzeb dziadka?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana