Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym kierować się przy wyborze okien połaciowych?
Chcąc zaaranżować funkcjonalne poddasze, wiele osób decyduje się na montaż okien połaciowych. Byśmy jednak mogli być z takiego rozwiązania zadowoleni, należy wybrać produkty o odpowiednich parametrach, zarówno tych technicznych, jak i użytkowych. W tym artykule podpowiadamy więc, o czym musisz pamiętać, gdy będziesz wybierać okna połaciowe do swojego domu.
Wysoka jakość
Podobnie jak w przypadku innych okien, tu również trzeba zwracać uwagę na jakość instalowanej konstrukcji. Przede wszystkim musi być ona szczelna, odporna na warunki atmosferyczne oraz cechować się możliwie wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną. Co więcej, okno połaciowe należy ściśle dopasować do konstrukcji dachu. Trzeba tu uwzględnić, chociażby kąt nachylenia, typ pokrycia oraz wielkość i kształt otworu okiennego. Co ciekawe, istnieje kilka sposobów na zainstalowanie okna w konstrukcji dachu. Możemy umieścić je pomiędzy dwiema krokwiami, przykręcić do łat lub montować w oparciu o specjalne belki umieszczone pod oraz nad oknem. Pamiętajmy też o wyborze skutecznych elementów zamykających, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Niestety wielu włamywaczy decyduje się na wejście do budynku właśnie przez okna dachowe, dlatego wytrzymałe zamknięcie jest jednym z kluczowych elementów konstrukcji.
Sposoby otwierania
Należy pamiętać, że okna połaciowe, oferowane między innymi przez firmę Rotombud, mogą otwierać się na kilka sposobów. Jest to istotne nie tylko ze względu na ilość wpuszczanego do pomieszczenia powietrza czy estetykę, ale także ma duży wpływ na łatwość mycia szyby. Najpopularniejsze, i jednocześnie najtańsze, są okna obrotowe. Gdy je otworzymy, górna część będzie odchylona do wnętrza, dzięki czemu czyszczenie jest stosunkowo łatwe. Znacznie bardziej skomplikowane są modele wysokoosiowe, gdyż do ich obsługi konieczna jest instalacja dodatkowych siłowników. Najgorszym pod kątem czyszczenia są okna uchylne, dlatego dobrym pomysłem jest montaż dwóch takich okien obok siebie, zamiast jednego dużego. Inne rozwiązanie tego problemu to modele uchylnoobrotowe, mieszczące w sobie estetykę okna uchylnego oraz wygodę, obrotowego. Co ważne, niektóre konstrukcje połaciowe posiadają również dodatkowe opcje wentylacyjne, dzięki którym nie musimy otwierać takiego okna, by wpuścić do pomieszczenia nieco powietrza.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana