Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym charakteryzują się grawitacyjne odpylacze przemysłowe?
W różnych gałęziach przemysłu stosowane są urządzenia filtrowentylacyjne, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza z pyłów produkcyjnych. Redukcja zanieczyszczeń powietrza ma na celu ochronę zdrowia pracowników oraz poprawę komfortu pracy. Jednym z częściej wybieranych typów odpylaczy są odpylacze grawitacyjne. W jaki sposób działają? Jakie pyły skutecznie eliminują? Wyjaśniamy.
Odpylacze grawitacyjne - najczęściej stosowany typ odpylaczy suchych
Powstające podczas różnych procesów technologicznych pyły dzielimy na m.in.:
pyły suche i mokre,
pyły drobne i pyły grube,
pyły organiczne,
pyły metali,
pyły tworzyw sztucznych.
Pyły powstają m.in. podczas cięcia, szlifowania, polerowania oraz spawania, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami - pracodawcy mają obowiązek zapewnienia zatrudnianym osobom bezpiecznych warunków pracy. Z tego względu montaż właściwie dobranych do specyfiki branży urządzeń filtrowentylacyjnych jest konieczny w każdym zakładzie pracy, w którym powstają pyły produkcyjne.
Doskonałej jakości odpylacze, które można dopasować do specyfiki branży, oferuje np. polska firma Klimawent. Współpraca z profesjonalistami zapewnia możliwość wyboru spośród wysokiej jakości odpylaczy różnego typu, a także skorzystania z fachowej porady ekspertów.
Jak działa grawitacyjny odpylacz przemysłowy?
Jak już zostało wspomniane, grawitacyjne odpylacze przemysłowe (komory osadcze) to jedne z najczęściej wybieranych urządzeń filtrowentylacyjnych. Odpylacze grawitacyjne stosowane są w celu oczyszczania powietrza z pyłów suchych. Charakteryzują się prostą budową i skutecznie usuwają z powietrza szkodliwe zanieczyszczenia. Mechanizm ich działania nie jest skomplikowany - odpylacze grawitacyjne wykorzystują siłę grawitacji, dzięki której obecny w powietrzu pył opada na dno specjalnej komory.
Odpylacze grawitacyjne są doskonałym wyborem, gdy w powietrzu unoszą się większe cząsteczki zanieczyszczeń. Mogą być również stosowane w celu usuwania z powietrza gazów o wysokiej temperaturze. Bardzo często znajdują zastosowanie w suszarniach, skutecznie radząc sobie z pyłami organicznymi. Ze względu na nieskomplikowany mechanizm działania mogą pracować w pomieszczeniach, w których panują trudne warunki środowiskowe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana