Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym cechuje się odzież robocza pracowników budowy?

Roboty budowlane są zwykle związane z realizacją zadań narażających pracownika na kontakt z rozmaitymi substancjami brudzącymi, nieodzownym elementem wyposażenia każdej osoby wykonującej swe obowiązki pracownicze będzie więc odpowiednia odzież. Z racji specyfiki poszczególnych czynności mogą to być ubrania robocze, a w niektórych przypadkach, gdy zatrudnieni mają kontakt z czynnikami szkodliwymi, także odzież ochronna.
Czym jest odzież robocza i jakie wymogi musi spełniać?
Odzież robocza zgodnie z istniejącymi regulacjami BHP musi być udostępniana pracownikom wówczas, gdy istnieje niebezpieczeństwo, że ich własne ubrania mogą ulec zabrudzeniu. Jej wydanie okaże się konieczne także wtedy, gdy w grę wchodzi obsługa maszyn i urządzeń. Powinna zabezpieczać przed typowymi zabrudzeniami oraz warunkami atmosferycznymi charakterystycznymi dla danej pory roku. Mogą to być różne zestawy ubrań, w większości przedsiębiorstw standardem są kombinezony albo koszule lub bluzy wraz ze spodniami roboczymi. W Łodzi szeroki asortyment wyrobów przeznaczonych do wykonywania prac budowlanych można znaleźć w ofercie firmy Delta BHP. Warto pamiętać, że odzież robocza musi spełniać wymogi normy PN-EN ISO 20347, lecz nie chroni przed czynnikami niebezpiecznymi. W razie narażenia na działanie potencjalnie groźnych substancji chemicznych, pyłów, wilgoci czy elementów mogących powodować urazy oraz w miejscach, gdzie prowadzony jest ruch pojazdów i maszyn konieczne okaże się skorzystanie z odzieży ochronnej oraz środków ochrony indywidualnej.
Przeczytaj również: Koszulki dla firm - jakie warto wybrać?
Czy korzystanie z odzieży roboczej jest obowiązkowe?
Pracownicy, którym została wydana odzież robocza, mają obowiązek z niej korzystać oraz utrzymywać ją w należytym stanie. Konserwacja odzieży np. odpylanie, pranie i naprawa uszkodzeń może być wykonywana przez pracodawcę albo przez pracownika, jeżeli wyraził on na to zgodę i otrzymuje stosowny ekwiwalent pieniężny. Dopuszczalne jest także użytkowanie własnej odzieży pracownika spełniającej przewidziane na danym stanowisku normy, jeżeli firma rekompensuje wydatki poniesione na jej zakup. Hurtownia odzieży roboczej Delta BHP dostarcza dobrą jakościowo odzież roboczą – koszulki, bluzy, spodnie, fartuchy, a także kamizelki i kurtki robocze, odzież ochronną oraz akcesoria ochronne.
Przeczytaj również: Trendy w projektowaniu odzieży roboczej - funkcjonalność i estetyka
Przeczytaj również: Wykorzystanie sitodruku w produkcji odzieży roboczej – zalety i możliwości
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana