Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy zabieg artroskopii boli?

Uraz stawu kolanowego często kończy się późniejszymi powikłaniami, które powodują pogorszenie jakości życia poszkodowanego. Jest to wyjątkowo skomplikowana struktura układu ruchu człowieka, której leczenie bywa długotrwałe i skomplikowane. By ustalić dokładną przyczynę bólu i zaplanować odpowiednie leczenie, często konieczne jest wykonanie badania artroskopowego stawu skokowego. Dowiedz się o nim więcej z poniższego artykułu.
Na czym polega zabieg artroskopii?
Wraz z rozwijającą się technologią w medycynie pojawiają się coraz bardziej zaawansowane rozwiązania leczenia schorzeń. W przypadku problemów ze stawem kolanowym jedną z powszechniejszych metod jest artroskopia. Ten innowacyjny zabieg polega na wprowadzeniu do jamy stawu miniaturowych narzędzi. Artroskopia kolana jest małoinwazyjna i nie powoduje bólu u pacjenta. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. W okresie pooperacyjnym może pojawić się dyskomfort, ale jest on zwykle mniejszy, niż przy bardziej rozległych, "klasycznych" zabiegach. W celu przeprowadzania artroskopii na skórze wykonuje się małe nacięcia o średnicy nieprzekraczającej jednego centymetra. Przez nacięcia wprowadza się kamerkę, która bardzo dokładnie lokalizuje źródło bólu i diagnozuje problemy ze stawami. Dzięki niej lekarz może dostać się do źródła choroby i rozwiązać problem w bardzo krótkim czasie. Punktowe nacięcia pozwalają na przeprowadzenie operacji na stawach z dowolnej strony. To znacząco zwiększa skuteczność leczenia i niweluje ryzyko wystąpienia komplikacji pooperacyjnych.
Jak przebiega proces rekonwalescencji po artroskopii stawu skokowego?
Bezpośrednio po artroskopii stawu skokowego wykonanej przez doświadczonych lekarzy z zespołu DoctorsBase, u pacjenta może wystąpić delikatny ból i obrzęk w okolicy stawu. Przez kilka dni po zabiegu kończyna powinna być uniesiona i pozostawać w spoczynku. Po 2-8 tygodniach pacjent może poruszać się przy pomocy kul łokciowych lub w ortezie. Jednakże uprzednio należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Zalecana jest również rehabilitacja pod nadzorem doświadczonego fizjoterapeuty oraz ograniczenie aktywności fizycznej.
Dzięki Dyrektywie o Leczeniu Transgranicznym pacjenci mogą skorzystać z usług na zachodnioeuropejskim poziomie bez czekania w kolejkach i otrzymać zwrot kosztów leczenia przez NFZ. Artroskopię zaleca się przeprowadzić przede wszystkim dla pacjentów po przebytym urazie stawu, w przypadku braku stabilności stawu, dolegliwości bólowych lub nawracających obrzęków. Taką operację przeprowadza się również w przypadku złamań kostno-chrzęstnych, torbieli okołostawowych, zmian nowotworowych oraz obecność ciał obcych w stawie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana