Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy warto regenerować pompy wtryskowe w ciągnikach rolniczych?
Pompy wtryskowe montowane w silnikach ciągników rolniczych, przyjmują na siebie ogromne obciążenia robocze. Nic zatem dziwnego, że czasami ulegają one uszkodzeniu. W takich przypadkach rolnik musi zdecydować, czy wymienić pompę na nową, czy też poddać ją profesjonalnej regeneracji. Ta druga opcja jest coraz bardziej popularna, głównie ze względów finansowych. Sprawdźmy zatem, na czym polega regeneracja pompy wtryskowej i kiedy się to opłaca?
Jak przebiega regeneracja pompy wtryskowej?
Regeneracja pompy wtryskowej polega na jej oczyszczeniu i wymianie wszystkich podzespołów, które uległy wyeksploatowaniu, na fabrycznie nowe części. W pierwszej kolejności następuje demontaż pompy oraz jej rozbiórka na tzw. części pierwsze. Wtedy też wykonywane jest kompleksowe czyszczenie każdego elementu. Odbywa się to z zastosowaniem nowoczesnych myjek ultradźwiękowych oraz profesjonalnej chemii.
Następny etap obejmuje wymianę wszystkich zużytych części na nowe. W przypadku firmy Kunert, która na rynku serwisowania maszyn rolniczych działa od ponad czterdziestu lat, stosowane są wyłącznie wysokiej klasy podzespoły, renomowanych światowych producentów. Ostatnia faza regeneracji pompy wtryskowej ma na celu sprawdzenie jej parametrów technicznych i roboczych. Dopiero gdy testy wypadną pomyślnie, pompa jest na powrót montowana w ciągniku.
Czy regeneracja pompy wtryskowej jest opłacalna?
Regeneracja pompy wtryskowej jest rozwiązaniem korzystnym z kilku powodów. Najważniejszy z nich to oczywiście aspekt ekonomiczny, ponieważ koszt regeneracji jest wielokrotnie niższy, niż zakup fabrycznie nowej pompy, a oszczędności z tego tytułu w zależności od modelu ciągnika mogą być naprawdę wysokie. Co ważne, profesjonalnie zregenerowana pompa wtryskowa, w niczym nie ustępuje nowej części.
Kolejną przesłanką przemawiającą za regeneracją pompy wtryskowej jest sytuacja panująca na rynku nowych podzespołów. Obecne zawirowania polityczno-gospodarcze sprawiają, że łańcuchy dostaw nie są już tak regularne, więc czas oczekiwania na nową część może się wydłużyć. Natomiast regenerację pompy wtryskowej można wykonać od ręki. Dlatego coraz więcej rolników wybiera tę opcję. Tym bardziej że na zregenerowaną pompę otrzymuje się gwarancję.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana