Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy skóra bawola to dobry materiał na torbę?
Skóra bawola ma specyficzną, lekko przetartą strukturę, co pozostaje nie bez znaczenia dla estetyki toreb. Ponadto jest wytrzymała i odporna na różnego rodzaju uszkodzenia, ponieważ jest bardzo gruba i niepodatna na rozciąganie. Ze względu na wysoką cenę, wyroby ze skóry bawolej są dodatkowo zabezpieczane, co zapewnia długie użytkowanie.
Dlaczego warto wybrać torbę ze skóry bawolej?
Torby skórzane to wyroby ponadczasowe i niezwykle stylowe. Powstają z myślą o długotrwałym użytkowaniu, a więc funkcjonalność idzie w tym przypadku w parze z wysoką estetyka. Torby ze skóry bawolej pomimo upływu lat doskonale się prezentują. Skóra naturalna jest materiałem, który pięknie się starzeje i z czasem nabiera wyjątkowego uroku.
O jakości wyrobów ze skóry naturalnej decyduje sposób garbowania i rodzaj zabezpieczeń – torby impregnowane są już na etapie produkcji za pomocą wosku lub olejów roślinnych. Woskowana skóra nabiera połysku i staje się gładsza. Torby bawole szyje ZTEFAN — polskie torby skórzane męskie. Są to wyroby rzemieślnicze produkowane z najwyższą starannością i precyzją, a każdy egzemplarz jest unikatowy.
Zalety toreb bawolich
Skóry bawole zaliczane są do skór anilinowych, czyli skór ciepłych, które są niezwykle delikatne w dotyku. Każda torba bawola jest inna, co wynika ze specyfiki skóry naturalnej. Skóra z upływem lat nabiera charakteru i szlachetności, a więc jest to idealny wybór dla osób, którym zależy na ponadczasowej estetyce. Skóra blaknie i staje się podatna na plamy, co stanowi jej zaletę – torba zyskuje lśniącą fakturę. Warto wiedzieć, że skóra bawola ma strukturę licową, a kanały włosowe na jej powierzchni są bardzo wyraźne. Mimo to jest miękka i przyjemna w dotyku.
Skóra bawola ze względu na otwarte pory jest materiałem, który chłonie wilgoć, ale dzięki impregnacji woskiem lub olejami roślinnymi zyskuje właściwości wodoodporne. O torbę ze skóry bawolej trzeba odpowiednio dbać, najlepiej z zastosowaniem preparatów niezawierających środków nabłyszczających, które przeznaczone są do skóry licowej. Warto stosować pianki i balsamy, które chronią skórę przed wysychaniem. Po konserwacji skóra staje się ciemniejsza, ale po pewnym czasie odzyskuje swój pierwotny kolor.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana