Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy można ocieplać dach pianką PUR w sezonie zimowym?
Dzięki doskonałym właściwościom termoizolacyjnym, ocieplenia z pianki poliuretanowej umożliwiają większe oszczędności w kosztach ogrzewania. Z kolei plastyczność i konsystencja piany, sprawiają, że wykonywane izolacje są przepuszczalne, a jednocześnie szczelne i docierają nawet w trudno dostępne miejsca.
Jak wykonywane jest ocieplenie dachu przy użyciu pianki PUR?
Termoizolacja dachu pianką PUR zwykle wykonywana jest metodą natryskową, dzięki której możliwe jest szybkie i efektywne ocieplenie, z gwarancją wypełnienia wszystkich drobnych szczelin i zakamarków. Dzięki metodzie natryskowej możliwe jest również uniknięcie nieestetycznych łączeń i wykonanie całkowicie szczelnej izolacji, bez żadnych ubytków. Profesjonalne ocieplenia dachów dostępne są w zakresie usług izolacji natryskowych PIAN-PUR, w ramach których oferowane są także ocieplenia poddaszy, fundamentów oraz hydroizolacje.
Przeczytaj również: Na jakie powierzchnie można aplikować piankę PUR?
Przed przystąpieniem do ocieplenia dachu należy zadbać o odpowiednie przygotowanie powierzchni. Konieczne jest pozbycie się zanieczyszczeń, zawilgoceń i elementów starej instalacji. Do takich prac warto przystąpić przy dogodnych warunkach atmosferycznych, najlepiej wiosną lub latem. Największą przeszkodą do aplikacji pianki PUR jest duża prędkość wiatru oraz wilgotność powietrza, gdyż przyczepność izolacji może ulec osłabieniu.
Dlaczego warto zdecydować się na termoizolację dachu pianką PUR?
Jedną z najważniejszych zalet pianki poliuretanowej, jest jej elastyczność, dzięki której dopasowuje się do powierzchni, nawet jeśli z czasem ulega przekształceniom, co często zdarza się w konstrukcjach dachów. Ponadto, dzięki ocieplaniu dachu metodą natryskową, unika się powstawania mostów termicznych, a tym samym można znacznie obniżyć straty energii cieplnej. Co więcej, piana PUR jest uniwersalnym produktem izolacyjnym i nadaje się do zastosowania, bez względu na materiał budowalny.
Istotny jest również fakt, że tego rodzaju termoizolacja jest odporna na działanie wilgoci, a tym samym powstawanie szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza w ociepleniach dachowych. Dodatkowo pianka poliuretanowa jest tworzywem ognioodpornym, który nie topi się pod wpływem ognia, dzięki czemu skutecznie zatrzymuje rozprzestrzenianie się pożaru.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana