Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co zrobić z nieużywanym już silnikiem typu SOK?
Hydraulika siłowa jest stosowana w wielu maszynach, które wymagają zapewnienia możliwości wykorzystania energii potencjalnej zgromadzonej w cieczy w celu uzyskania znacznej siły działającej liniowo lub stosunkowo wysokiego momentu obrotowego. Tam, gdzie potrzebna będzie ta druga opcja, montowane są różnego typu silniki hydrauliczne. Jeżeli konieczny okaże się duży moment przy niskich obrotach, najlepiej sprawdzi się silnik typu SOK.
Co wyróżnia silniki typu SOK?
W przypadku stosowania hydrauliki siłowej do przenoszenia energii na znaczną odległość i generowania ruchu obrotowego o sporym momencie można korzystać z różnych rozwiązań konstrukcyjnych. Jedną z opcji wybieranych dość często jest użycie silnika hydraulicznego SOK. Jest to urządzenie zaliczane do silników zębatych, które pracują dzięki współdziałaniu kół zębatych zamkniętych w szczelnej obudowie, i wytwarzających, moment obrotowy dzięki naporowi cieczy na uzębienie. W przypadku silników SOK w tym celu zastosowany jest mechanizm planetarny. Jest to koło z uzębieniem wewnętrznym, które współpracuje z kołem centralnym przenoszącym, moment obrotowy na wałek napędowy i mniejszymi kołami planetarnymi. Są one umieszczone w przestrzeni między kołem koronowym a zębatką słoneczną, a ich obroty następują pod wpływem ciśnienia napływającej cieczy. W silnikach SOK zębatka koronowa ma postać czterogarbną, a zębatka centralna trójgarbną. Liczba zębatek satelitarnych wynosi 7. Charakterystyka urządzeń tego rodzaju pozwala na uzyskiwanie bardzo wysokiego momentu obrotowego przy niedużej prędkości obrotowej. Jedną z najważniejszych cech silników SOK jest ich znikoma awaryjność.
Jak wykorzystać zużyty silnik SOK?
Silniki typu SOK cieszą się dużą popularnością, a ich budowa pozwala na bardzo efektywną regenerację. Zużyte silniki mogą więc być naprawione i dalej eksploatowane. W przypadku, gdy proces przywracania sprawności jest wykonywany przez firmę Hydro-Precyzja, będącą kontynuatorem tradycji Z.U.O. Hydroster, czyli twórcy tej konstrukcji, można liczyć nie tylko na perfekcyjne odtworzenie pełnej funkcjonalności i wytrzymałości, ale także na udzielenie gwarancji na wykonaną usługę. Podmioty posiadające silnik SOK mogą więc odsprzedać go wytwórcy, który wykorzysta jego elementy lub podda kompleksowej naprawie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana